Скільки коштує побудувати будинок
Мати квартиру це, звичайно, зручно, але мрією багатьох залишається свій власний будинок у межах міста чи заміській зоні. Можна купити вже готовий, але значно економічнішим варіантом буде самостійне зведення житла.
Перед тим як будувати будинок кожен намагається прорахувати вартість будівництва. Можна це робити на основі ціни будівельних матеріалів та вартості виконання робіт, а можна на прикладі вже готових об’єктів. Тому прорахуємо скільки коштує будівництво будинку у 2023 році на реальному кейсі.
Варто зазначити, що визначити вартість спорудження будинку на основі вартості матеріалів дуже складно, адже в процесі будівництва є ще чимала кількість додаткових затрат і ця чимала кількість здавалося б незначних затрат в результаті суттєво впливає на фінальний чек будівництва. Тому про це варто знати і пам’ятати.
Що впливає на кінцеву ціну проекту
Загальна площа. Звичайно, чим більше будинок, тим вищими будуть витрати на необхідні будівельні матеріали та проведення інженерних мереж. Крім того, не варто забувати і про те, що зону навколо будинку також потрібно «ушляхетнити».
Тип матеріалу. Будинки можуть бути блоковими, каркасними, дерев’яними і т. д. У кожному окремому випадку можна знайти як плюси, так і мінуси – і ціни на матеріали часом дуже сильно відрізняються.
Спосіб зведення. Тут варто розуміти не конкретне технічне рішення, а вибір між зведенням будинку професійними забудовниками (так званий варіант «під ключ») та самостійним будівництвом. Зрозуміло, що витрати зростають з допомогою оплати послуг найнятих фахівців.
Останній пункт дуже важливий: до загального кошторису вносяться також витрати на складання проекту будівництва. Зведення під ключ у фахівців передбачає використання індивідуального проекту, в якому враховано всі особливості ділянки та побажання клієнта. У той же час ви можете задіяти вже готові рішення з інтернету, але будьте готові при цьому до різноманітних несподіванок і підводних каменів, які мають звичай спливати на різних етапах будівництва. Тому, якщо ви маєте сумніви у власних силах, краще звертатися до фахівців з будівництва будинків. Адже помилки коштуватимуть значно дорожче.

Вартість будівництва будинку
Отже, маємо будинок загальною площею 105 м2 в два поверхи (близько 50 м2 кожний). На 1 поверсі загальна кімната, зал, кухня площею 30 квадратів, котельна кладовка, туалет, душова і прихожа з доволі великим зручним гардеробом. На 2 поверсі зону відпочинку – це 3 спальні і ванна кімната. Переходимо до підрахунку.
Фундамент
Перше з чого починається будинок це фундамент. Фундамент у нас класичний стрічковий, розміром 8 на 9, ширина стрічки близько 35 см. Внутрішні перемички трішечки тонші, а висота фундаменту – 120 см.
На етапі заливки фундаменту були куплені такі матеріали:
$130 – пісок 15т з доставкою;
$460 – арматура д12 45 шт + вязальний дріт;
$520 – дошка для опалубки 3,25 куба з доставкою;
$1400 – бетон П4Б20 23м3 з доставкою;
$215 – пісок на підсипку 50т (зворотня засипка);
$280 плівка, цвяхи, інструменти та інше
$3005 – всі матеріали
Викопали траншею, в ній зв’язаний арматурний каркас. По краю траншеї зібрана опалубка, і з міксера залито бетон. Після застигання бетону вийняли ґрунт всередині фундаменту і замінили його піском. Фундамент обійшовся в $3000.
Стіни
Стіни будинку зроблені з газобетону, який має ряд переваг – матеріал легкий, теплий, будівництво достатньо швидке. Зовнішні несучі стіни з газобетону товщиною 30 см, перегородки всередині будинку – 15 см.
Центральна несуча стіна 1 поверху і колони перед входом зроблені з цегли. На фундамент укладено руберойд і вже зверху виконана кладка стін із газобетону на клей. Під міжповерхове перекриття залито армопояс і на нього укладено класичні плити перекриття за допомогою крану. Це досить зручно, адже після укладки плит одразу є чорнова підлога 2 поверху. Крім того плита має хорошу звукоізоляцію, навіть не порівняти з деревом.
Підвал
Підвал будинку також виконано заливкою армопоясу. Фронтони з газобетону, але блоки вже ставили на ребро. Відповідно товщина фронтонів не 30 см, а 20. Загальні витрати на матеріали по цьому етапу склали 9000 доларів:
$4750 – 27 палет (58 кубів) газоблоку з доставкою;
$660 – цегла рядова 3,5 тис з доставкою;
$245 – арматура д8 42 шт +балка 2м (армопояс і арм. стін);
$220 – щебінь 10т з доставкою;
$1500 – плити перекриття 11 шт. з доставкою +кран;
$1600 – клей, цмент, метизи, вентиляція, рубероїд.
Дах
Дах двохскладний, простої форми, площею близько 100 м2. Матеріал покриття – металочерепиця. Із складних елементів – 2 комени, на обхід яких потрібно чимало часу і сил. Всі матеріали на цьому етапі це дерево, металочерепиця і додаткові складові, такі як плівки, цвяхи, гачки, саморізи і тому подібне.
$880 – дерево на стропильну систему 5,5 м3;
$1410 – металочерепиця Ruukki Monterrey, додаткові матеріали;
$230 – цвяхи, скоби для стропілки, рубероїд, інструменти
$2520 – загальна вартість матеріалів.
Коробка будинку по матеріалам нам би зараз обійшлася $14,5 тис. Оскільки ми будували самі тут не врахована робота. Для розуміння затрат ми навели справки і уточнили ціни на відповідні роботи у різних будівельників. Тобто коробка будинку, матеріали, плюс робота зараз обійшлася близько $24 000.
Внутрішні роботи ми розпочали зі встановлення вікон. Це досить дороге задоволення, але як показує досвід, на вікнах економити не можна. Склопакет двокамерний з енергозберігаючим склом профіль багатокамерний. Вартість вікон з установкою – $2200.
Каналізація
Перед монтажем вікон було виконано розведення каналізаційних труб будинку і залито чорнову стяжку. Пізніше викопали котлован перед будинком в зоні майбутнього газону, де облаштували дві бетонні секції з переливом та зробили дренажне поле. Пісок, щебінь та перфоровані труби зверху. Ця конструкція виходила дорожче класичної схеми з двох секцій без дна, яка на той момент була практично у всіх сусідініх будинках. Вся каналізаційна система обійшлася близько $1200.
Вода
Cвердловина пробурили ще на етапі заливки фундаменту, оскільки вода потрібна скрізь – без електрики та води будинок побудувати практично неможливо. Вартість свердловини з двигуном становила $1100. Глибина свердловини 75 м. встановлена поверхнева насосна станція.
Внутрішні роботи
На етапі внутрішніх робіт також було виконано розведення всього водопроводу поліпропіленовою трубою і зроблені всі водорозетки.
Тепла підлога
Під час цих робіт укладалися 10 см стірудуру, сітка, труби теплої підлоги і залито все це стяжкою 8 см. Замішування проводилося за допомогою бетономішалки. Перший поверх обігрівається виключно теплою підлогою, 2-й поверх радіаторним опаленням. Радіатори з кожної кімнати з’єднані в систему і підведені до електрокотла аналогічно як і тепла підлога – за допомогою гребінки. Площа кожного поверху – 50 м2.
Затрати на теплу підлогу склали $2900
$1400 – тепла підлога (1-й поверх);
$750 – радіатори (2-й поверх);
$750 – електрокотел.
Електрика
Підключення до приватної підстанції може становити $1000 за кВт. Проте, в даному випадку підключення було здійснене до державної гілки, а вартість підключення становила $600. Після цього було заведено кабель до будинку і здійснено розводку. Крім електрики, до якої входить підключення, кабель, автомат, розетки, вимикачі, було розведено інтернет, кабель антени та сигналізацію. Цей етап становив $1700.
Внутрішнє оздоблення
Кімнати було пощекатурено цементно-піщаною та гіпсовою штукатуркою по маяках. Шар штукатурки вийшов досить великий, місцями до 1.5 см. Стіни пофарбовано фодоемульсійною фарбою. Також зварено з металу каркас сходів на 2-й поверх ($100) і зроблено самі сходи, вартість яких $500. Встановлені міжкімнатні двері – $2000. Ремонт у ванній кімнаті – $2500.
Утеплення перекриття та стеля
Утеплення перекриття на 2-му поверсі мінеральною ватою (товщина утеплювача 25 см.). Стелю зроблено з гіпсокартону ($8 м2). Такий вибір був зумовлений тим, що через мінеральну вату добре проходить повітря під час протягів, натяжні стелі тут не примінялися. На 1-му поверсі вже були зроблені натяжні стелі (вартість матеріалів – $250).
Фасад будинку – мінеральна вата 10cм – $5000.
Підсумок будівництва:
Стрічковий фундамент h120см
Стіни газобетон товщиною 30 см
Дах – металочерепиця
Утеплення фасаду – мінеральна вата
Опалення 1 поверх – тепла підлога
Опалення 2 поверх – радіатори
Вода – свердловина 75 м, станція, прийомок, бойлер
Каналізація дві секції та дренажне поле
Комунікації – електрика, інтернет, сигналізація
Оздоблення 1 поверх – плитка, штукатурка, фарба, натяжна стеля
Оздоблення 2 поверх – ламінат, штукатурка, фарба, гіпсокартон
Ванна кімната – плитка та сантехніка
Всі витрати на цьому етапі без врахування без урахування вартості ділянки та меблів у будинку обійшлися:
$40350 – матеріали (коробка будинку – $14500)
$29800 – робота
$70150 – загальна вартість будівництва