Вартість продуків на ринках Львова

Похід на ринок суттєво відрізняється від купівлі їжі в найближчому супермаркеті. На ринку можна вибрати продукти, порівняти ціни, поспілкуватися з продавцями, розпитати де що виростили, продегустувати і навіть поторгуватися, якщо буде настрій. Загалом, ціла гастрономічна пригода! Хоч вартість базарних продуктів часто може бути навіть вищою, ніж в супермаркетах, проте їх обирають здебільшого через те, що вони вирощені в приватних селянських господарствах, отже, повинні бути екологічно чистішими (без «хімії») і мають кращі смакові властивості.

 

 

Ціна продуктів на ринках Львова станом на осінь 2021р

Молочні продукти

Домашній сир 70-80 грн. за 1 кг.

Сметана: 110 – 150 грн. за 1 л.

Молоко: 25 грн./1 л.

М’ясо

Шинка: 80 – 105 грн./кг

Полядвиця: 110 – 130 грн./кг

Сало: 70 – 130 грн./кг

Говядина: 180 – 200 грн./кг

Курка: 110 – 130 грн./шт

Яйця

Яйця курячі: 4,5 – 6 грн./шт

Овочі

Картопля: 8 – 10 грн. за 1 кг

Капуста: 7-10 грн. за 1 кг

Капуста цвітна: 25 -30 грн. за 1 кг

Часник: 100 грн./кг

Цибуля: 12-15 грн./кг 

Морква: 10-15 грн./кг

Червоний буряк: 15 – 18 грн./кг

Як вибирати продукти на ринку

Щоб купівля продуктів на ринку не стала для вас суцільним розчаруванням і дарма потраченими коштами, варто враховувати такі нюанси:

Час походу

Постарайтеся вибратися на ринок вранці, бажано, в суботу (в цей день, переважно, продають ті, для кого торгівля не є основним видом діяльності, тому можна отримати дешевшу ціну). Вранці є можливість купити свіжі і найкращі продукти, тому досвідчені покупці йдуть на ринок саме вранці. Ближче до обіду залишаються продукти або нижчої якості, або дорожчі по вартості, а деякі взагалі вже неможливо купити.

Вигляд овочів і фруктів

Домашні овочі та фрукти рідко коли виглядають ідеально, вони можуть бути різного розміру, форми і зі слідами падінь. Також у них яскравий запах, на відміну від оброблених продуктів.

Вигляд м’яса

Звичайно, краще знайти свого перевіреного продавця, так як відрізнити заморожену курку буває складно. Але перед покупкою хоча б помацайте м’ясо, якщо воно жорстке, це може бути ознакою, що курку повторно заморожували, тобто, вона несвіжа.

Молочна продукція

Сир і сметану варто куштувати перед покупкою, адже вони можуть бути кислими на смак. Здебільшого, продавці в тому питанні ідуть на зустріч і дають можливість покупцю скуштувати кусочок сиру чи сметани.

Вигляд яєць

Свіжі домашні яйця легко впізнати по гладкій шкірці. А ось в магазинах продають столові яйця, для збільшення терміну придатності, вони можуть піддаватися консервації, що робить шкаралупу шорсткою. Крім того варто яйцям зробити перевірку на свіжість – взяти в руку яйце на вибір і акуратно його стряхнути в руці. Якщо не відчувається ніякого руху в середині яйця – воно свіже.

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!
Subscribe
Повідомити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі