Цікаві музеї Львова

Музей етнографії та художнього промислу

Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної Академії Наук України – це найстаріший український музей, в якому експонується унікальна колекція пам’яток традиційної культури та народного мистецтва українців.
Музей створили у 1951 р. об’єднавши міський музей мистецького промислу і музей етнографії (колишній музей НТШ).
Експозиція музею поділяється на 2 відділи: етнографічний і мистецького промислу, в які входять близько 100 тис. фондових пам’яток.
Головна частина колекції музею розміщена в будівлі колишньої Галицької ощадної каси, яка відзначається своїм особливим тлумаченням необарокових та неоренесансових мотивів.

музей етнографії Львів
Тут експонуються господарські знаряддя українців, пам’ятки матеріальної і духовної культури, народні художні промисли ХІХ – ХХ ст. Та чи не найбільшою колекцією музею є збірка українського народного одягу. Своєю унікальністю відзначається і колекція меблів, які виготовлялися з XV до XX ст.
В музеї також експонують і тимчасові виставки.

Вхід: для дорослих – 20 грн., для дітей – 10 грн.
Екскурсії: для дорослих – 60 грн., для дітей – 40 грн.

Графік роботи: щодня з 12:00 до 17:30. Понеділок – вихідний.

Адреса: м. Львів, пр. Свободи, 15
Тел.: (032) 297-01-57



Аптека-музей

Аптека-музей “Під чорним орлом” – вважається найстарішою з діючих аптек Львова і єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання. Заснована вона в 1735 р., військовим фармацептом Наторпом.

аптека музей Львів
Музей містить 16 експозиційних залів, загальна площа який становить 700 м2. В ній розміщені понад 3000 експонатів, а це унікальне аптекарське обладнання різних епох: велика колекція скляної аптечної посуди, машини в яких виготовлялися таблетки, амфори XIV ст. для зберігання і транспортування рідин, траворізки, мензурки, колби, збірка аптекарських пресів, дистиляційні куби, зразки цілющих рослин.
Крім того аптека – музей має оригінальні стародруки фармацевтичних словників і рецептів XVIII ст. Поряд із сучасними ліками, у аптеці продаються фірмові ліки – так зване “залізне вино’’, яке має особливий тонізуючий ефект.

Вартість вхідного квитка:
Дорослі – 15 грн.
Студенти – 10 грн.
Школярі – 7 грн.
Фото і відеозйомка – 5 грн.

Графік роботи: Пн. – Пт.: з 9.00 до 19:00, Сб. – Нд. з 10.00 – 17.00

Адреса: м. Львів, вул. Друкарська, 2
Тел.: (032) 272-00-41

Музей пивоваріння

Офіційна назва музею – Музейно-культурний комплекс пивної історї “Львіварня”. Він входить в число наймодерніших українських музеїв і займає площу 600 м2 напівпідвальних приміщень Львівського пивзаводу. Експозиція Львіварні розповідає про місцеву броварню та історію львівського пивоваріння. В музеї зібрано багато цікавих експонатів, які поєднують Львів і пиво. Тут представлені макети й оригінальні знаряддя праці майстрів хмільного напою в давнину й сучасності, колекції пивних бочок і пляшок, зразки реклами, тощо.

музей пивоваріння Львів
Вартість квитків:
Діти до 12 років – безкоштовно;
Діти та підлітки від 12 до 18 років – 48 грн.;
Дорослі – 75 грн.;
Студенти – 60 грн (за наявності студентського квитка)

Графік роботи музею пивоваріння: щодня 10:00 – 19:00 без вихідних.

Адреса музею: вул. Клепарівська, 18.
Тел.: +38 (032) 294-80-65 +38 (067) 414-23-44



Музей сакральної барокової скульптури Пінзеля

Музей діє у колишньому костелі кларисок – пам’ятці архітектури. Всього експозиція музею налічує 32 експонати, що демонтрують творчість європейського і світового рівня. З-поміж інших тут збережені скульптури знаного митця Іоана Георгія Пінзеля, який у кінці 1750-х створив ансамбль скульптур у головному храмі греко-католиків Львова – соборі Св. Юра, а також працював у львівському костелі Святого Мартина, та на Тернопільщині.

музей Пінзеля Львів
Ціна квитків: 30 грн для дорослих і 9 грн для дітей.

Графік роботи музею: Вт – Сб. з 10:00 до 18:00. Нд. з 12:00 до 17:00, Пн. – вихідний

Адреса музею: площа Митна, 2.

Музей визвольної боротьби України

Музей діє у будинку колишнього Стрілецького товариства, у якому свого часу проводились засідання товариства «Просвіта».

музей визвольної боротьби
Експозиція Музею демонструє основні етапи боротьби за незалежну Україну в період кінця ХІХ початку 90-х рр. ХХ ст., а саме: формування та бойовий шлях Легіону Українських Січових Стрільців, створення Української та Західно-Української Народної Республіки (УНР та ЗУНР), утворення та боротьба підпільної Організації Українських Націоналістів (ОУН); постання на Закарпатті Карпатської України, діяльності бойових підрозділів Української Повстанської Армії, рух шестидесятників, праця Української Гельсінської Групи.
Значне місце в Музеї визвольної боротьби приділено матеріалам, які розказують про репресії більшовицького режиму на Західній Україні, масові вивезення галичан до Сибіру та їх подальшу долю в таборах.

Ціна квитка: 10 гривень.

Графік роботи: щодня з 10:00 до 17:00. Середа – вихідний.

Адреса музею: вул. Лисенка, 23А.



Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!