Топ 7 місць, які варто відвідати у Львові

Якщо ви давно мріяли відвідати Львів і нарешті наважились поїхати у це чарівне місто, то одним з найважливіших питань для вас може стати – а куди піти у Львові, що варто побачити, які є найцікавіші місця для туриста? Щоб вам допомогти, ми підготували список з топ 7 найяскравіших атракцій, які справді варто відвідати, абсолютний “must see” для кожного гостя Львова.

 

Площа Ринок

Почнемо з площі Ринок, адже вона по праву вважається найвідомішою площею м. Лева і одним з його найколоритніших місць. Розташована вона в самому серці міста між вул. Підвальною і пр. Свободи. Зводили її німецькі ремісники та будівельники за передовими технологіями того часу, дотримуючись при цьому сталих будівельних канонів, тому вона вважається класичною європейською площею. Досконалості їй у всі наступні роки надавали найкращі італійські та австрійські архітектори, які будували резиденції для найзаможніших львів’ян. Тому тут справді є на що подивитися.
 
площа ринок
 
Кам’яниці на площі Ринок можна сміливо назвати творами мистецтва, вони представляють собою окремий і завершений образ, адже будувалися за індивідуальним проектом. Кожен будинок мав не тільки неповторне індивідуальне обличчя, а й власний колір. Усі вони різні й неповторні, але водночас ніби об’єднані в єдиний досконалий ансамбль. У 1793 р. На Ринку було споруджено чотири фонтани – по одному на кожній розі площі. Фонтани мають восьмигранну чашу, в центрі якої знаходиться статуя персоонажів античної міфології: Нептуна, Амфітрити, Діани і Адоніса.
Багато століть площа Ринок була найбільшою міською площею, на якій невтомно гомоніло громадське, політичне та соціальне життя міщан. На площі Ринок відбувалися найрізноманітніші події та культурні заходи, тут приймали почесті польські королі, на ринку продавали свіжі овочі, фрукти та квіти, які вирощували місцеві жителі. З тих пір багато що змінилося, але площа Ринок продовжує вирувати життям. На ній завжди людно. Крім самих львів’ян, багато туристів, для яких вона стала справжньою Меккою. Численні кафе манять неймовірним ароматом львівської кави, а музеї – значущими історичними подіями та легендами. Гості і місцеві жителі досить часто мають можливість стати учасниками різноманітних розважальних заходів, що проводить міська влада, або яскраві творчі особистості.

 

Міська ратуша

Будучи на площі Ринок, ви маєте чудову можливість не лише побачити міську Ратушу, а й побувати в ній і навіть оглянути центральну частину міста із башти ратуші. Львівська ратуша може похвалитися своєю висотою в 65 метрів, адже вона є найвищою в Україні. З оглядового майданчика відкриваються чудовий вид на місто, проте піднятися на нього не так просто, потрібно подолати 408 крутих сходинок.

 
ратуша
 
Не кожен повірить, що сучасна львівська ратуша, в силу різних обставин, вже аж четверта в історії Львова. Побудована вона у 1839 р. в стилі Віденського класицизму і представляє собою чотирьохповерхову будівлю квадратної форми з внутрішнім двориком та трьохярусною башнею. Досить цікавим є годинниковий механізм Ратуші, який зроблений у Відні і вважається одним з найстаріших в Україні. Його можна побачити піднімаючись на оглядовий майданчик. Сьогодні міська Ратуша виконує почесну функцію резиденції Львівської міської ради. Крім того будівля – пам’ятка архітектури національного значення і внесена до світової спадщини ЮНЕСКО.

Вартість квитка на оглядовий майданчик становить – 20 грн повний і 10 грн пільговий.
 


Криївка

На площі Ринок, є ще одне неймовірно яскраве і колоритне місце, яке варто відвідати і про яке чули, мабуть усі, хто цікавився Львовом. Так, мова йде про славнозвісну Криївку.
 

криївка
 
З іншими популярними закладами можна ознайомитися в рубриці КРАЩІ КАФЕ ТА КНАЙПИ ЛЬВОВА

 

Домініканський собор

Його можна впевнено назвати одним з кращих представників архітектури барокко у Львові. Собор збудовано у форму витягнутого хреста, а масивний еліптичний купол довершує і композиційно возвеличує всю споруду. Сама будівля вражає своїм розміром і захоплює суворо-містичним пафосом та архітектурною красою не лише вдень, але й вночі – завдяки унікальній неоновій підсвітці.
 
Домініканський Собор
 
Перед центральним входом, на фронтоні одразу впадають в око слова: «SOLI DEO HONOR ET GLORIA», що означають «Богу єдиному честь і слава». Це гасло колись впливового ордену домініканці, засновників храму, які прибули до Львова на запрошення дружини князя Лева. До слова, домініканцям було дозволено виконувати функціональні обов’язки інквізиції в середньовічній Європі.
Інтер’єр собору таки й ж пишний та урочистий як і зовнішній вигляд. Він виконаний в ошатних кремово-золотистих відтінках, прикрашених скульптурами та канделябрами. Все внутрішнє оздоблення храму декороване розкішною ліпною та золотом в бароковому стилі. Однією з особливостей інтер’єру є вісімнадцять дерев’яних скульптур святих, які також покриті золотом. У вівтарній частині знаходяться фігури св. Павла, св. Петра, св. Луки, та св. Івана Хрестителя.
 
домініканський собор
 
Сьогодні храм відданий віруючим і називається костелом св. Євхаристії. Деколи службу проводять під супроводі органу — одного з трьох, які діють у Львові. При соборі знаходиться монастир, в якому функціонує музей історії релігії.
 

Оперний театр

На початку пр. Шевченка, в самому центрі Львова знаходиться спражня перлина і окраса міста – національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, або як його скорочено називають в народі – Оперний
 
оперний театр
 


Палац Потоцьких

Палац Потоцьких, або Червоний палац, був зведений за проектом знаного в той час французького архітектора Луї Альфонса Рене Доверн’є. Його будівництво тривало з 1888 по 1890 рік пiд керівництвом та незначною модернізацією львівського архiтектора Юліана Цибульського. Родина Потоцьких спорудила цей палац для прийому гостей, проведення урочистих заходів та пишних балів.
 
Палац Потоцьких
 
Сам палац побудований з цегли в три поверхи з масандрами. Фасад будівлі общекатурений в світлому кольорі та декорований розкішною ліпниною, фігурними обрамленнями основного входу, ліпними консолями балконів та вікон. Парадний вхід має форму арочного типу, оздоблений ліпниною з іонічними колонами. Для прийомів шановних гостів було спроектовано спеціальні зони для під’їзду екіпажів, а також зали для зустрічей. Навколо палацу розташований мальовничий сад.
В оформленні інтер’єр першого поверху цілком простежується французький мотив і він відповідає характерному стилю Бароко епохи короля Луi XVI. Зали – Червоний, Блакитний, Дзеркальний, Кабiнет,Ордината вражають майстерним оформленням з різнокольорового мармуру, вони покриті позолотою, декоровані виробами з цінних порід дерев, вишуканою лiпниною та дзеркалами. Мармурові камiни оправлені позолоченою бронзою. Також досить красивий вигляд мають шовкові стіни і позолочені стелi.
 
палац Потоцьких
 
На першому поверсi усі вірячи зможуть знайти для себе ще й справжній духовний скарб, адже там розміщен каплиця чудотворної iкони Львiвської Богородицi (XV ст.)
На другому поверсi знаходяться декілька експозицiй Львiвської галереї мистецтв. Сьогодні палац відвідують не лише туристи, у ньому також вiдбуваються зустрiчi відомих людей, різноманітні конференції та презентації.
 
Розклад роботи:
Щоденно з 11.00 до 18.00 год. (каса до 16.00 год.)
В неділю: з 12.00 до 17.00 год. (каса до 16.00 год.)
Понеділок – вихідний.
Вартість входу : повний – 20 грн., пільговий – 10 грн., учні і студенти мистецьких вузів безкоштовно;
Вартість екскурсії – 30/50грн. (1/2-й поверх)
Контакти:
м. Львів, вул. Коперника, 15
Тел.: (032) 261-41-45
 

Високий замок

Своїй назві Високий замок завдячує фортеці, яка колись стояла на Замковій (Княжій) горі в добу Галицько-Волинського князівства. Протягом кількох століть фортеця була неприступною, проте після захоплення замку у 1648 р. загонами Максима Кривоноса, він почав занепадати. Кінцевого знищення споруда зазнала у 1869 році під час будівництва кургану до 300-річчя Любінської унії, матеріалом для якого стало каміння із замкових будинків та стін. Збереглися лише окремі фрагменти південно-західного муру. Сьогодні на Княжій горі знаходиться парк “Високий замок”, який заснували у 1835 р. Його загальна площа становить 36 га. Складається він з двох частин. Нижня тераса приваблює красивими алеями та різноманітною зеленню. Тут знаходиться монумент Максима Кривоноса та штучний грот, вхід до якого охороняють леви з колишньої міської ратуші. На верхній частині розташований оглядовий майданчик.
 
високий замок
 
Високий замок є найвищою точкою Львова. З нього можна милуватися неповторним видом на архітектуру міста, в прямому і переносному значенні побачити Львів з нового ракурсу. Тому одним з тих місць, які варто відвідати туристу, є Високий замок.

 

Також рекомендуємо переглянути рубрики:

Музеї та Популярні львівські кафе

 



Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!