Театр ім. Марії Заньковецької

Театр імені Марії Заньковецької – «галицька «Ла Скала»,  відкрив свої двері для відвідувачів 28 березня 1842 року у Львові, і в свій час був найбільшим театром Європи. Повна назва – Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької. Ідеологом та його основним інвестором був знаний підприємець і меценат  граф Станіслав Скарбек. Монументальну споруду в стилі класицизму зведено будівничим Йоганом Зальцманом за проектом віденського архітектора  Людвіга Піхля.  Сам Зальцман, для ознайомлення з передовими технологіями зведення подібних споруд, відправився у Європу, і втілив у Львові все краще з отриманого ним досвіду. Зокрема, використав оригінальні рішення для акустики та оптичної побудови глядацької зали. Амфітеатр облаштовано за французькою моделлю, відповідно до якої поважна публіка, крім того, що в лоджіях прекрасно бачила сцену,  могла ще й показати себе іншим глядачам у вигідному світлі. Враховуючи спеціальну систему опалення, вентиляцію і засоби пожежної охорони, можна стверджувати, що новозведена будівля була справді сучасною інженерною спорудою.

Щоб зменшити ризики повернення інвестицій, адже успішність подібної споруди була сумнівна, за наказом Станіслава Скарбека в театрі  облаштували інфраструктуру комерційного значення – крамницю, кондитерську, пекарню, власний комфортабельний готель з  їдальнею та ігровими кімнатами. Згодом у приміщеннях, що оточували амфітеатр, запрацював ресторан та кінотеатр «Лев».

театр Заньковецької всередині
Театр ім. Марії Заньковецької, вид на сцену

За час свого існування театр зазнав численних вдосконалень і реконструкцій. Він виконував функцію як осередку мистецтва, так і був місцем проведення балів, різноманітних урочистостей, світських зустрічей та розваг. На його сцені виступали такі знатні особистості як Ференц Ліст, Ніколо Паганіні, Сара Бернар.  В січні 2002 року театр одержав статус Національного  академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Сьогодні мистецьке життя цього закладу культури вирує і кипить.  Хоча його зовнішній вигляд поступається красі Оперного театру, проте неперевершена гра акторів збирає численне коло прихильників, не лише в залі, а й за межами будівлі.  Театр має доволі великий репертуар творів національної та світової класики, сучасної вітчизняної  та зарубіжної драматургії, і постійно поновлюється новими виставами. Серед його працівників багато Народних і Заслужених артистів України, які продовжують зберігати та примножувати традиції одного з основних європейських культурних центрів.

В театрі  ім. Марії Заньковецької знаходться дві сцени – велика та камерна. На великій сцені переважають вистави за творами класичної української та зарубіжної драматургії: «Украдене щастя», «Назар Стодоля», «Бояриня», «Наталка-Полтавка», «Сто тисяч», «Дама з камеліями», «Сільва» та ін. На камерній сцені, грають вистави, які розповідають історії кохання відомих людей: Івана Франка, Марії Заньковецької , Айседори Дункан, або вистави про щось сокровенне та особисте, де діють декілька персонажів : «Моя Франкіана», «Божевільна», «Смак до черешень», «Три любові».

 

Схема залу Заньковецької
Схема великої сцени театру ім. М. Заньковецької

 

Театр Занковецької, ціна квитків

Квитки розділені на 3 цінові категорії. В різні дні ціна квитків на певну виставу може відрізнятися. Ціна квитків на прем’єру належить до I (найдорожчої) категорії.

I категоріяII категоріяIII категорія
1 - 6 ряд
150 грн
1 - 6 ряд
100 грн.
1 - 3 ряд
70 грн.
7 - 11 ряд
100 грн.
7 - 10 ряд
80 грн.
4 - 10 ряд
60 грн.
12 - 18 ряд
80 грн.
11 - 15 ряд
70 грн.
11 - 21 ряд
50
19 - 21 ряд
60 грн.
16 - 21 ряд
60 грн.
2 години3 годДоба2 доби3 доби4 доби
150 грн.200 грн.200 грн.300 грн.400 грн.500 грн.

Адреса театру:
м. Львів, вул. Лесі Українки,1
Камерна сцена: м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони:
+38 (032) 235-55-83 (каса)
+38 (032) 235-67-62 (адміністрація)

Більше інформації можна дізнатися на сайті театру

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!
Subscribe
Повідомити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі