Музей Шевченківський гай

Шевченківський гай – львівський етнографічний музей під відкритим небом.  Повна офіційна назва – Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. Він розташований у північно-східній частині міста, в мальовничому Шевченківському гаї, що займає 60-гектарну площу. Рельєф тут різноманітний, порізаний старими балками, має багато мікроформ. Це дає можливість вписувати архітектурні експонати в ландшафти, близькі до етнографічних зон.  Експозиція створена за етнографічним принципом і включає десять етнографічних та історико-етнографічних районів: Бойківщина, Гуцульщина, Лемківщина, Поділля, Полісся, Волинь, рівнинне Закарпаття, Покуття, Буковина і Львівщина. Кожна з них у музеї представлена окремо.

До Шевченківського гаю звезені типові архітектурні споруди і садиби XVIII – XX ст. Особливий інтерес становлять пам’ятки, в яких використано народні будівельні традиції і своєрідні засоби оздоблення, або ті, що збудовані відомими майстрами. Визначивши соціальну приналежність будівель, наукові працівники музею вивчають документи, беруть до уваги розповіді старожилів про колишніх господарів та їхнє майно. Житлові, господарські, виробничі та культові споруди відтворюються в тих ансамблях, до яких вони початково належали. Таким чином формуються мікросела (сектори), які представляють відповідні етнографічні зони.  Значною цінністю та окрасою Музею народної архітектури та побуту є 7 храмів,  що є найбільшим зібранням сакральної архітектури у світі.

Церква у Шевченківському гаї

Сьогодні у Шевченківському гаю експонується  110 пам’яток народної архітектури із західних областей України, в них належним чином обладнано інтер’єри з широким показом зразків одягу, тканини, прикрас, предметів побуту, творів ужиткового мистецтва, музичних інструментів та ікон, загалом майже 21 тис. експонатів.

розваги у Шеквченківському гаю

Шевченківський гай сповідує концепцію “Живого музею“, тому в ньому окрім показу самих експонатів демонструють і давній побут українців. Тут проводять майстер-класи народних ремесел. На території музею доволі часто відбуваються різноманітні культурні забавляння, фестивалі народної музики, фольклорні ярмарки, виступи народних колективів.

Шевченківський гай – адреса, графік роботи, карта, ціна квитка

Адреса: м. Львів, вул. Чернеча Гора, 1

Графік роботи: 9.00 – 17.00

Вартість квитка: повна – 30 грн, пільгова – 20 грн.

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!
Subscribe
Повідомити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі