Музей Арсенал

Міський арсенал у Львові – двоповерхова оборонна споруда прямокутної форми з восьмикутною вежею, зведена з кам’яних блоків впритул до фортифікаційного муру міста. Перший арсенал збудований ще у 1450 році.  За свою довгу історію він зазнавав значних руйнувань від пожеж, вибухів пороху і нападів ворогів. Та його щоразу відбудовували чи проводили реконструкцію. В арсеналі виготовляли, ремонтували та зберігали зброю. На його території відбувалися допити та катування, а також проживав міський кат. За австрійської влади з 1772 року за арсеналом надовго закріпив статус тюрми.

Експонати Арсеналу

Сьогодні музей Арсенал – єдиний такого роду заклад культури в Україні. З 1981 працює як виставковий відділ Львівського історичного музею. В Арсеналі знаходяться предмети XI – XIX ст. Експозиція налічує різномантіні види старовинної вогнепальної, холодної, метальної зброї, а також зразки захисного спорядження з більш ніж 30 країн світу. Найбільша кількість експонатів належить до холодної зброї, починаючи від ножів і мечів, закінчуючи сокирами та булавами. Вогнепальну зброю представляють як артилерійські зразки, так і рушниці та пістолети. Метальну – луки та мисливські арбалети. Досить цікавими є предмети особистого спорядження – це захисні обладунки і шоломи. Особливої уваги заслуговує оздоблення, адже багато зразків зброї прикрашені унікальним орнаментом і навіть інкрустовані дорогоцінними камінням та металами, слоновою кісткою та перлами.

експонати в Арсеналі

В Арсеналі також представлені голограми старовинних орденів, які вироблені з оригінальних нагород. Ще одним досить цінним експонатом вважається статуя архангела Михаїла, яка є яскравим взірцем давнього львівського ливарства.


Графік роботи та ціна квитків в музеї Арсенал

Графік роботи: щоденно з 10 до 17, вихідний день – середа.
Вартість дорослого квитка – 30 грн, пільгового – 10 грн.
Ціна дозволу на фотозйомку – 20 грн, відеозйомку – 50 грн.

Знаходиться музей Арсенал за адресою:  м. Львів, вул. Підвальна, 5
Тел.: (032) 235-86-61 (032) 235-70-60

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!
Subscribe
Повідомити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі