Електронний квиток ЛеоКарт

Електронний квиток “ЛеоКарт” – автоматизована система оплати проїзду в громадському транспорті. Завданням електронного квитка Леокарт є покращення якості пасажирських перевезень в громадському транспорті міста.

Леокарт має дозволити пасажирам відстежувати та оптимізовувати свої витрати, отримати зручну систему користування громадським транспортом та кращу якість транспортних послуг, а перевізникам – оптимізовувати витрати на перевезення, рухомий парк транспорту та покращувати якість послуг, що надається. Крім того, електронний квиток дасть можливість органам міської влади аналізувати пасажиропотік в громадському транспорті Львова, що дозволить використовувати цю інформацію для прийнтяття управлінських рішень.

Проєкт є ініціативою ЛКП “Львівавтодор” та Львівської міської ради. Розробником обладнання та програмного забезпечення інфраструктури е-квитка є консорціумом Mikroelektronika та SoftServe.

Проєкт фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку разом із Львівською міською радою.

Е-квиток ЛеоКарт охоплює такі види громадського транспорту Львова:

– трамвай

– тролейбус

– автобус

– маршрутне таксі

Типи електронних транспортних карток

Загальна картка призначена для постійного використання. Щоб нею скористатися потрібно авторизуватись через сайт або мобільний застосунок і періодично її поповнювати. Дізнатися залишок коштів можна в мобільному застосунку. Встановивши і авторизувавши загальну картку на смартфоні, пластикову «ЛеоКарту» носити з собою не обов’язково. Загальна картка не містить особистих даних про пасажира, а придбати її можна буде у без будь-яких документів у кіосках, Центрі обслуговування пасажирів, що на вул. Горбачевського, 10, на вокзалах і в аеропорті.

Пільгова картка буде персоналізованою – міститиме фото, ім’я, прізвище та інші особисті дані власника. Такі картки видаватимуть усім пільговим категоріям населення, а також тим, хто сам виявить бажання і подасть необхідні документи. Всі персональні дані будуть захищені у системі АСОП.

Для отримання пільгової картки потрібно звернутись у ЦНАП або у Центр обслуговування пасажирів, що на вулиці Горбачевського 10. Також можна подати запит для отримання транспортної картки через Особистий кабінет львів’янина на сайті Львівської міської ради.

Як подати заяву на отримання пільгової транспортної картки через ЦНАП

  1. Зареєструйтесь в електронну чергу обраного ЦНАП та виберіть зручний день та час для прийому.
  2. Прийти і подати документи у зазначену дату та час
  • паспорт громадянина України або ID-картку
  • документ, що підтверджує статус пільговика (посвідчення пільговика)
  • номер платника податків (раніше – ІПН)
  • кольорове фото 3х4
  1. Оператор зареєструє заяву в системі, а про готовність картки буде повідомлено зручним для Вас способом, вказаним у заяві.

Оформлення і видачу пільгових карток для проїзду учнів та студентів проводитиметься безпосередньо через освітні заклади на основі їхніх баз даних.

Туристична картка призначена для короткострокових поїздок туристів у необмеженій кількості. Такі картки мають різний термін дії: на один, два, три дні і на тиждень. Туристичну картку можна купити у спеціальних автоматах на залізничному вокзалі, в аеропорту і на автовокзалах.

Вартість ЛеоКарти

Транспортна картка «ЛеоКарт» (носій електронного квитка для проїзду у громадському транспорті Львова) коштуватиме 60 гривень. Йдеться про персоналізовану пільгову і загальну, неперсоналізовану загальну. Безкоштовно першу картку «ЛеоКарт» мають право отримати пільгові категорії населення у Львівській ОТГ.

Вартість загального абонементу

1 місяць – 420 грн;

3 місяці – 1200 грн;

6 місяців – 2200 грн;

12 місяців – 3650 грн.

 

Вартість абонементу для студентів:

1 місяць – 210 грн,

6 місяців – 1100 грн.

 

Вартість туристичної карти

1 день – 35 грн;

2 дні – 60 грн;

3 дні – 80 грн

7 днів  – 200 грн.

Для пільговиків з персоналізованим «ЛеоКарт» проїзд безкоштовний (в межах 60 поїздок в місяць). Пільговики, які використовуватимуть більше 60 поїздок – оплачують за проїзд на загальних умовах.

Учні протягом навчального року безкоштовно їздять у громадському транспорті із персоналізованими «ЛеоКартами». Ліміт – теж 60 безкоштовних поїздок на місяць. Під час літніх канікул проїзд школярів у громадському транспорті – 10 грн.

Разова поїздка без можливості пересадки у разі придбання паперового квитка у водія – 15 грн. Вартість перевезення одного місця багажу у громадському транспорті становитиме 10 грн, а штраф за проїзд без квитка – 200 грн. Штрафний квиток потрібно оплатити на місці, для цього не потрібно мати документи, що підтверджують особу.

Як користуватися електронним квитком

Зайшовши у громадський транспорт, пасажир повинен одразу здійснити оплату за проїзд, не чекаючи наступної зупинки. Для цього потрібно підставити свою картку до встановленого у салоні валідатора.  Якщо оплата відбулася, валідатор підтверджує її звуковим і світловим сигналами.

Окрім електронного квитка, проїзд можна оплатити через QR-код Приват24 та готівкою, купивши разовий квиток у водія. Для цього в кожного водія буде пристрій для друку білетів. Валідувати придбаний у водія паперовий разовий квиток для поточної поїздки не потрібно. При цьому, він не дає можливості пересадки.

Більше інформації можна дізнатися за телефоном гарячої лінії: 0-800-303-007

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!