Куди вигідно вкласти гроші
Сьогодні багато українців серйозно розмірковують над питанням – куди вигідно вкласти гроші. І мотиви в кожного свої. Хтось прагне примножити статки, займаючись інвестиціями. Для когось основне завдання – зберегти уже зароблене, адже курс гривні постійно коливається і тенденція йде до її знецінення. Отже, пропонуємо найоптимальніші варіанти для розумного вкладення фінансових заощаджень.
Купівля нерухомості
Фахівці радять в першу чергу звернути увагу на ринок нерухомості. Адже куплене житло, чи комерційну нерухомість можна здавати в оренду. Для прикладу з вкладених 20 тисяч доларів на придбання невеликої смарт – квартири у Львові можна буде отримувати щомісячний дохід в розмірі 7 тисяч грн. Головне при цьому правильно вибрати об’єкт. Низькоякісна нерухомість може і завдати збитків, якщо приміром стіни в квартирі дадуть тріщини, або доведеться витрачати більші кошти на обігрів приміщення через низькоякісне утеплення. Щоб уникнути таких неприємностей варто прочитати про те, як вибрати хороше житло і ознайомитися з цінами на квартири в новобудовах Львова.
Необхідно і ретельно обирати орендаря. Так молодь може пошкодити меблі чи сам ремонт. Тоді буде потреба у проведення відновлювальних робіт чи закупівлі нових житлових предметів.
Іноземна валюта
Також захистити гроші від інфляції можна купивши іноземну валюту. В довгостроковій перспективі вигода очевидна. Міністерство фінансів і міжнародні організації прогнозують подальше знецінення гривні. Проте через досить ймовірні коливання курсу на обміні валюти можна й заробити. Так міжнародна допомога, транші МВФ і пікові надходження виручки від продажу продукції провідних українських експортерів зменшують навантаження на гривню, що сприяє її зміцненню. В той час як виплата державою гарантованих зобов’язань, повернення ПДВ експортерам, здешевлення ціни на міжнародному ринку на важливі українські товари, вагомі внутрішні потрясіння прямо впливають на знецінення національної валюти. Тому тут важливо уважно стежити за подіями і вчасно на них реагувати.
Депозитні вклади
Ще одним з варіантів примноження грошей можуть стати депозитні вклади. Сьогодні банківські установи пропонують підвищені відсотки за депозитами. Крім того до свят влаштовують різноманітні акції. Приміром у грудні ставки за вкладами зросли до 17-18% річних. Найприбутковішим є річний вклад з виплатою відсотків наприкінці терміну.
Обираючи фінансову установу для своїх грошей, варто пам’ятати, що у випадку закриття цього банку Фонд гарантування вкладів поверне лише суму до 200 тисяч грн. Отже, експерти радять вкладати кошти одночасно в декілька банків і вибирати лише ті, де даватимуть найвищі відсотки за депозитами.
Банківське золото
Досить цікавими є інвестиції у банківське золото. Сьогодні цей дорогоцінний метал набирає дедалі більшої популярності. При нинішній ціні в 1250 доларів за унцію є велика ймовірність продати його по 1500 доларів через кілька років. Купити і продати банківське золото можна в більшості фінустанов.
Облігації внутрішньої державної позики
Ще одним напрямком інвестування грошей, який заслуговує на увагу, можуть стати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).
Облігації внутрішньої державної позики – це боргові цінні папери, які продаються урядом країни. Тобто, ОВДП — це фактично боргова розписка держави, яка бере гроші в борг і сплачує відсотки у визначені терміни, а в кінці — повертає всю суму боргу.
В облігацій внутрішньої державної позики є певні переваги: вони надійні, оскільки гарантуються державою, їхня дохідність більша, ніж у банківських депозитів. Крім того облігацію в будь який час можна продати іншій особі. ОВДП періодично показують хороші відсоткові ставки, особливо на вторинному ринку. Середньозважена дохідність ОВДП – 17,8%.
Проте не всім вигідно вкладати кошти в ОВДП, адже інвестиції від 50 і навіть 100 тисяч не будуть рентабельними, оскільки є ще витрати на зберігання. Рекомендована сума для “входу в ОВДП” — 1 млн грн або 40 тис дол.
Є два варіанти придбання Облігації внутрішньої державної позики:
- Придбати облігації з портфелю банку за щоденними котируваннями.
- Купити їх напряму з аукціону Міністерства фінансів.
В першому випадку відсутня комісія за придбання, проте й дохідність трохи менша. Облігації внутрішньої державної позики бувають лише в електронному вигляді.
Також варто звернути увагу на облігації, які випускають корпоративні імітенти. Деякі вже можуть запропонувати дохідність у більш ніж 15% річних. Зокрема це банки з іноземним капіталом. Є припущення, що в 2020 цей ринок пожвавиться. Щоправда, він також не надто цікавий для інвестування звичайним громадянам, адже в нього є оподаткування як і по доходам фізичних осіб. Тому дохідність буде обмежена певною мірою.
Акції компаній
Купівля і продаж цінних паперів та можливості для інвестицій – це фінансові інструменти, якими вже давно користуються люди в багатьох країнах світу. Для українців також відкриті як внутрішні, так і світові ринки. Кожен громадянин країни може на суму до 100 тисяч євро на рік купити акції світових компаній які входять до лістингу таких провідних бірж як Nasdaq, Нью Йоркська біржа NYSE або Лондонська фондова біржа.
Купувати акції можна самостійно або звернувшись до надійної інвестиційної компанії-брокера, у якої повинна бути ліцензія Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, що дозволяє офіційно торгувати в Україні. Брокер може надати потрібну інформацію, щодо компаній, в які хочеться вкласти гроші. Також інвестиційні експерти можуть допомогти обрати компанію, яка є цікавою та дохідною.
Мінімальна сума для відкриття брокерського рахунку за кордоном $10 тис.
Можна також відкрити рахунок безпосередньо у американського брокера без українських посередників. У такому випадку в США передбачено відшкодування до $100 тис, у разі банкрутства брокера.
Комісія зарубіжного брокера при мінімальній сумі інвестицій в $10 тис варіюється в межах $10 і $20 за окрему операцію. Якщо ваші інвестиції буду набагато більших обсягів, то комісія буде менше. Також необхідно буде оплачувати близько $10 за обслуговування рахунку.
Фіксуючи прибуток, ви продаєте акції компанії, і різниця між ціною покупки і продажу є вашим доходом. Далі ці гроші потрібно перевести з іноземного рахунку на український.