Як отримати громадянство Кіпру

Кіпр давно увійшов до списку країн, які багато людей розглядають як варіант для інвестицій в нерухомість і можливість отримання громадянства цієї республіки . Про те, як отримати громадянство Кіпру поетапно, що входить в цей процес, і які нюанси переїзду можуть виникнути, існує багато інформації.

Кіпр приваблює теплим середземноморським кліматом і можливостями для іноземців. На острові також проживає численна слов’янська діаспора, що робить процес переїзду менш стресовим.

 

Переваги проживання на Кіпрі

Туристичні поїздки на Кіпр – не рідкість. Тут є все необхідне для хорошого відпустки. Є що подивитися, так як країна має дуже багату історію. Добре розвинена туристична інфраструктура з безліччю готелів і апартаментів. Так що багато хто з наших співвітчизників вже бували на острові. Побувавши на Кіпрі хоч раз, неможливо не помітити велику кількість російськомовного населення, що проживає там постійно. У чому ж привабливість постійного проживання на острові?

 

Громадянство Європейського Союзу

Республіка Кіпр з 2004 року є повноправним членом ЄС. Тому, маючи кіпрське громадянство, можна розраховувати на всі переваги, які має громадянин Європейського Союзу. З паспортом Республіки Кіпр дозволено в’їжджати без віз в будь-яку частину Євросоюзу, Швейцарії, Канади, Австралії (всього 150 + держав).

 

Можливість зберегти вихідне громадянство

Закони Кіпру не забороняють мати подвійне підданство. Офіційні органи забезпечують конфіденційність оформлення громадянства.

 

Легалізація для всієї родини

Громадянство Кіпру може отримати не тільки основний інвестор, але і його найближчі родичі, в тому числі і діти у віці до 28 років.

 

Простота оформлення

Для отримання громадянства не потрібно складати кваліфікаційний тест на знання кіпрської мови.

 

Можливість здобути якісну вищу освіту

Доступ до навчання в кращих європейських вищих навчальних закладах, включаючи стипендії, а також визнання кіпрських дипломів у всьому світі.

 

Сприятливий для життя клімат

На острові завжди комфортна погода. З кінця березня і до листопада повітря прогрівається до +25 градусів за Цельсієм, а з квітня по жовтень можна купатися в Середземному морі. Тут рідко йдуть дощі і ніколи не буває снігових заметів.

 

Хороша екологія

На острові практично немає шкідливих виробництв. Тобто рівень екології, якщо порівнювати зі звичайними великими містами Європи, набагато вищий і незаперечно краще підходить для підростаючого організму дітей, або для пенсіонерів.

 

Високий рівень особистої безпеки

Кіпр розташований в південній частині однойменного острова. Загальна територія країни становить трохи більше 9 тисяч км. кв. Та й до того ж, це острів. У такій ситуації для поліції не складає ніяких труднощів бути на сторожі порядку. Тут вкрай рідко викрадають автомобілі, а вечорами і ночами можна гуляти так само спокійно, як і вдень.

 

Адекватний рівень вартості життя

Зазвичай, життя на островах трохи дорожче, ніж на материку, так як багато доводиться експортувати. Але навіть з цією поправкою, рівень життя на Кіпрі нижчий за вартістю, ніж життя у високорозвинених країнах Європи (Франції, Італії, Данії,Німеччині). У той же час – вищий, ніж проживання в країнах Сх. Європи – Польщі чи Угорщині. При цьому Кіпр дає безліч можливостей на отримання легального дозволу на проживання в країні, з можливістю в подальшому отримати громадянство Кіпру.

 

Низький рівень оподаткування

Дуже проста і доступна система оподаткування пояснюється політикою Кіпру по залученню іноземного капіталу в країну. Для місцевого населення величина податків встановлюється на мінімально необхідному рівні.

 

Невисока вартість об’єктів нерухомості

Купити квартиру або будинок на Кіпрі цілком можливо, не маючи мільйонів євро. Для цього слід вибирати проживання не у великих туристичних центрах, таких як Пафос, а в невеликих передмістях. При бажанні, можливо, звичайно, придбати і більш дороге житло з можливістю його подальшої здачі в оренду. Існують і мінуси. Головним – можна назвати надзвичайно високу ціну на комунальні послуги на острові. Тут дуже дорого коштує електрику. При цьому, розраховувати на теплу зиму не варто. У будинках, як правило, немає центрального обігрівача, і щоб підтримувати комфортну температуру взимку потрібно користуватися додатковими джерелами обігріву. Влітку багато енергії піде на роботу кондиціонера.

 

Повернення інвестицій

Капіталовкладення в нерухомість потрібно зберігати протягом 3 років. Потім майно можна продати, зберігши у власності лише сімейне житло.

 Як отримати громадянство Кіпру

1. Інвестиції в економіку

Даний спосіб пришвидшеного одержання паспорта республіки запроваджений на Кіпрі в 2014 р. Він є досить вигідний для країни, адже дозволяє залучити значні кошти в кіпрську економіку.

Отже, щоб впродовж декількох місяців стати громадянином Кіпру потрібно виконати одну з наступних вимог:

 • інвестувати від 2 млн. євро в одну із таких галузей як: цінні папери місцевих компаній, держоблігації, нерухомість чи будівництво, ще 500 тис пожертвувати на потреби Фонду Солідарності та Зайнятості, ще стільки ж віддати Фонду Технологій та Наукових Досліджень.
 • набути право власності чи стати акціонером кіпрсьої компанії, яка дає зайнятість п’ятьом і більше громадянам держави.
 • мати депозит в місцевому банку на суму понад 5 млн євро протягом трьох років.

 

При цьому повинні бути дотримані такі вимоги:

 • Вік від 30 років.
 • Відсутність судимостей та заморожених активів на території ЄС.
 • Власність на нерухомість Кіпру вартістю від 500 000 євро.
 • Отримати дозвіл на проживання в країні протягом пів року до подачі прохання на надання громадянства.

 

2. Взяти шлюб з кіпріотом

Для цього потрібно 3 роки перебувати в законному шлюбі з громадянином Кіпру, а також постійно проживати в республіці від двох років.

Цей спосіб є найлегшим, але не найкращий, адже підтвердження можна чекати роками, крім того заміжжя / одруження не є гарантією отримання громадянства, а лише привід.

Шлюб можна оформити, як на Кіпрі, так і в Україні. В нас це буде швидше і простіше. А підтвердити факт оформлення відносин дозволяється у відповідних інстанціях на території Кіпру.

Сама процедура набуття громадянства триває довго, а у випадку встановлення факту фіктивності шлюбу, отриманий статус скасовують.

 

3. Якщо один з батьків громадянин Кіпру

Дитина, яка народилася від кіпріота автоматично отримує громадянство країни.

 

4. Процесом натуралізації

Цей спосіб передбачає такі вимоги:

 • Вік від 21 р.
 • Відсутність судимості.
 • Легальне перебування на Кіпрі від 7 років (для подружніх пар та дітей громадян країни – 5 років).
 • Законне і постійне проживання на території республіки протягом одного року до моменту подачі заявки.

 

Процедура отримання громадянства Кіпру включає такі етапи:

 • Укладення договору з сертифікованим агентом.
 • Вибір об’єктів інвестування.
 • Підписання документів
 • Подача заявки і виконання інвестиційних вимог
 • Видача паспорта.
 • Оперативність оформлення документів залежить від повноти і своєчасності поданих документів.

 

Документи, необхідні для отримання громадянства Кіпру

Перелік документів може відрізнятися в залежності від способу одержання громадянства. Проте список потрібних документів має такий вигляд:

 • 2 фотографії на паспорт;
 • свідоцтво про народження;
 • копії всіх сторінок закордонного паспорта;
 • довідка про відсутність судимості;
 • документ, що підтверджує легальність перебування на Кіпрі;
 • дві марки, вартість яких по 8,5 євро;
 • копія квитанції про сплату державного збору (500 євро можуть бути зняті в процесі отримання громадянства шляхом натуралізації). 

Як оформити постійне проживання ПМП на Кіпрі

Постійне проживання – оптимальний вибір для тих, хто хоче отримати в перспективі громадянство Кіпру. Оформлення ПМП оформляється на 5 років і дає можливість перебувати на території Кіпру без консульських процедур. Для громадян ЄС і країн третього світу діють різні правила отримання ПМП на Кіпрі. Загальними ж є підтвердження відсутності судимості і наявність житла вартістю від 300 тис. євро.

 

Для країн, до яких відноситься Україна є кілька доступних варіантів отримання ПМП на Кіпрі, а саме:

Категорія А. Включає ведення особистого фермерського господарства. При цьому потрібен капітал в розмірі від 430 000 євро і наявність земель сільськогосподарського призначення.

Категорія В. Інвестиції в розмірі 350 000 євро в галузь гірничої промисловості. Ще однією умовою є наявність дозволів, які гарантують дотримання екологічних стандартів.

Категорія С. Для підприємців, що володіють капіталом в розмірі від 260 тис євро і мають дозволи місцевих держслужб.

Категорія D. Для діячів науки. Видається після підтвердження відповідних дипломів і капіталу (від 260 тис. євро).

Категорія Е. Наявність робочої візи.

Категорія F. Підтвердження доходу від 10 000 євро на рік. При наявності сім’ї з дітьми до цієї суми додається по 5 000 на кожного члена. Інколи потрібно підтвердити більший дохід.  Додатковими вимогами є наявність: банківського рахунку у розмірі понад 30 000 євро, офіційних доходів, придбаної нерухомості та потреби в переїзді.

 

Купівля нерухомості для постійного проживання на Кіпрі

Обов’язковою вимогою для отримання дозволу на проживання є придбання комерційної або житлової нерухомості загальною вартістю від 300 000 євро. Варто зазначити, що кредит на купівлю такої нерухомості кіпрські банки не надають.

Rate this post
Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!
Subscribe
Повідомити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі