Чорна п’ятниця – українські реалії

Як відомо, так звана “Чорна п’ятниця” славиться своїми грандіознимии розпродажами і толпами любителів халяви, які ще зночі займають черги біля супермаркетів аби бути першими, хто купить хороший товар за значно нижчою ціною. А торгові мережі тим самим намагаються позбутися старої продукції, яка залежалась і звільнити місце на полицях для нового товару.
Цього року “Чорна п’ятниця” припала на 25 листопада. В ній беруть участь сотні магазинів в Україні, і тисячі по цілому світі. Купити в них можна все що завгодно – від одягу до побутової техніки. В цей час також суттєво зростають продажі інтернет-магазинів. Найбільші ж отримують мільярдні прибутки. Основною перевагою онлайн-торгівлі є можливість обслуговувати значну кількість покупців одночасно, немає тисняви заведеного народу і ніхто не виламує двері.
В Україні традиції “Чорної п’ятниці” тільки починають зароджуватися і ще далеко знаходяться від тих, які ми бачимо на Заході. В основному, вони проводяться стихійно і не надто організовано. В акціях беруть участь товари, які магазинам і продати не получається, і викинути шкода. А знижки якщо і є, то вони не перевищують 10%. Хоча є безліч випадків, коли покупців просто обманюють. Організатори акцій і рітейлери-учасники, користуючись ажіотажем, нав’язаним нам новинами зі США, використовують багато трюків аби привернути увагу потенційних покупців. Один з найпопулярніших – завищення ціни товару напередодні розпродажів. Роблять і простіше – ставлять цінник з тією ж самою вартістю, але яскравого (акційного) кольору. Подекуди трапляються навіть курйози, наприклад товар зі знижкою коштує більше, ніж до проведення розпродажу з нагоди “Чорної п’ятниці”. Ще одна хитрість полягає в тому, щоб зробити величезну знижку на товар, якого вже немає в наявності тільки для того, аби почіпити на вітрини чи рекламні буклети акційні -70%. Таким чином прагнуть заманити покупця в магазин, а там “впарити” щось “краще”.
Тому радимо ставитися до української “Чорної п’ятниці” з холодним розумом і не розраховувати на “халяву”. Хоча є можливість купити певний товар у добросовісного продавця зі знижкою, проте для цього потрібно дізнатись вартість потрібного товару заздалегідь, або знати його середню вартість на ринку. Отже, будьте уважними і не втрачайте голови. Бажаємо Вам вдалих і розумних покупок )

Щоб зберегти інформацію
додайте сторінку в закладки
або поділіться в соцмережах!

avatar
  Subscribe  
Повідомити про